Večer v Prostějově

ovalNěkdy na jaře jsem v médiích narazil na zprávu, že Mark Cavendish se chystá na konci srpna závodit na Memoriálu Otmara Malečka v Prostějově. Rozhodnutí vypravit se tam podívat bylo v tu chvíli zpečetěno. Jedná se o náš nejkvalitněji obsazený dráhařský podnik s dlouhou tradicí a podle výsledků z let minulých bylo jasné, že to není jen nějaký domácí pouťák, ale zúčastňují se ho i kvalitní zahraniční závodníci bojující o cenné UCI body. Dorazil jsem na hlavní čtvrteční program někdy kolem šesté a strávil jsem tam pěkný letní večer plný kvalitních výkonů. Atmosféra byla zprvu pohodová, fanoušci kolem hrazení oválu i uprostřed se občerstvovali pivem s uzeninou, až ke konci večera při finále sprintu a hlavně eliminačním zavodě do omnia se podařilo skvělým komentátorům večera (Svaťovi Buchtovi a Lukáši Thunovi) dostat ty dvě stovky příznivců trochu do varu. S přibývající tmou a umělým osvětlením se atmosféra závodů postupně proměňovala a pořád se bylo na co koukat. Po celý večer vládla výborná atmosféra, kdy se závodníci mísili s příznivci a rodinnými příslušníky. Dalo se dokonce i osahat dráhové speciály FES či Look, které se „povalovaly“ vedle výčepu.

kelemPavel Kelemen dojíždí 5. ve sprintu

Představili se výborní závodníci např. Evgeniya Romanyuta, Andrii Vynokurov, Njisane Phillip, Aaron Gate, Tim Veldt, Lucas Liss, Viktor Manakov, mnozí z nich mistři světa, plus domácí špička a velmi silná polská ekipa.

njisaneNjisane Phillip při rozjížďce sprintu

Právě na výborně připravené Poláky nestačili naši  závodníci ve sprintech, Tomáš Bábek a Pavel Kelemen (oba Dukla Brno) skončili těsně pod stupni vítězů. Lucie Hochmann (Dukla Praha) zajela parádně Omnium a skončila druhá za suverénní Romanyutou. Na pevném kilometru předvedl výborný výkon mladý Jirka Fanta – čas 1:03,941 je na betoně víc než solidní. Výborný výkon podal v eliminičním závodu Franta Sisr (Dukla Praha), skončil třetí. Eliminační závod byl také i díky své délce a stupňujícímu se napětí nejlepším zážitkem celého večera.

eliminOmnium – elimination race, zlatý hřeb večera

Pořadatelé i rozhodčí odváděli kvalitní práci, i když to někdy v těsných dojezdech neměli lehké. Malý renonc, kdy chtěli jet ještě třetí finále sprintu, ačkoliv první i druhé vyhrál Damian Zielinski, je odpustitelný. I když Cav nakonec nepřijel, byl to parádní večer a za rok se pojedu podívat zase. Přijďte také!

lipa_zielFinále sprintu vyhrál Damian Zielinsky (vlevo) před Mateuszem Lipou.

Výsledky obou dní

Více foto (profesionálních) zde

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice At races. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *