ZDW

-toto  je (možná) komerční sdělení-

Ve Zlíně tento týden probíhá Zlin Design (Dyzajn?) Week a Velocafé se rozhodlo také trochu  zúčastnit. Skromně, ne v hlavní expozici rozmístěné v kostkách na náměstí, ale trochu guerillově ve stojanu u radnice. Nakonec se taky nejedná o nějaký nový, převratný design (jako návrh kola Tomáše Vargy vystaveného na Zlínském zámku), ale recyklovaný materiál ve spojení s novými komponenty. Ale  o to tu nejde. Design je všude kolem nás, dobrý nebo špatný, něco nás osloví něco ne. Jeho vnímání není přímočaré a stejně jako třeba  architektura působí spíše na naše niternější struny.

Ve smyslu funkce stroje jímž je jízdní kolo je design téměř zanedbatelně podstatný. Stejně dobře může jezdit ošklivé podivně hranaté kolo, jako bicykl ladných křivek léty proveřených (záměrně se vyhýbám uvedení konkrétních značek :-)). Ale vždy když si vybíráme nové kolo je jednou z nejdpodstanějších položek právě jeho design. Protože kolo je společník, který přináší radost ale i nás donutí pořádně trpět. A ten komu někdy ukradli bicykl, na kterém ujel spoustu kilometrů nebo strávil část dětství ví, co to je citový vztah k věci. A ten se vytváří lépe když kolo padne do oka na první pohled.

A (nejen) proto recykluju stará kola k obrazu jejich uživatelů.

zdw1

parazitující příspěvek Velocafé k ZDW zdw2Takže pokud byste chtěli do práce či školy, nebo jen tak, jezdit na něčem osobitém s vlastním návrhem, dejte vědět.

šrot1Ze zdánlivě mrtvého šrotu (až se někdy divím co lidi vyhodí)…

P1020271…lze vytvořit nový život.

více příkladu zde a další budou následovat.

Pokud by měl někdo zájem o to udělat pěkné kolo do města kontaktujte mě na info@velocafe.cz nebo na FB.

Příspěvek byl publikován v rubrice Recyklo. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na ZDW

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *